Przejdź do treści

Kontrole jakości

Sprawdzenie jakości towaru w Chinach

Import z Chin – bezpieczniejszy z kontrolą jakości

Wiemy, jak istotną rolę odgrywa sprawdzenie towaru w Chinach, weryfikacja dostawcy w Kraju Środka. Nie tak łatwo wysłać tysiące dolarów depozytu na drugi koniec Świata ufając obcej osobie, która wymieniła z nami kilka emaili, albo spotkała nas raz na targach. Tak naprawdę nie można ufać dostawcy z Chin na podstawie kilku emaili, telefonów, czy jakiegoś przypadkowego spotkania. Jedynie wizyta w fabryce lub firmie handlowej daje pełny obraz sytuacji i wyjaśnia w jaki sposób funkcjonuje ta firma.

Oczywiście nie twierdzimy, że większość dostawców to oszuści, ale… zdarza się, że osoba kontaktowa z danej firmy zmienia pracę, zamówienie lub cena nie zostały potwierdzone przez managera, wyprodukowano niezgodny towar (błąd może dotyczyć nawet kolorystyki) lub popełniono błąd przy pakowaniu. Te wszystkie problemy nie wynikają ze złych intencji partnera z Chin, ale niestety różne przypadkowe zdarzenia mogą wpłynąć na nasze zamówienie w Chinach.

Import z Chin – coraz większe ryzyko

Od 2014 roku zaobserwowaliśmy wyraźny wzrost liczby fikcyjnych firm. Czasami są to firmy istniejące poza Chinami (w rajach podatkowych). Zdarza się też, że nie ma ich w ogóle, istnieją tylko strony internetowe i zmyślone adresy. Chiny stały się bardziej liberalne jeśli chodzi o handel międzynarodowy i jednocześnie wzrosło ryzyko importu z Chin.

Posiadamy największe doświadczenie w inspekcjach w Chinach

Nasz przedstawiciel posiada ogromne doświadczenie związane z kontrolą jakości w chińskich fabrykach. Do tej pory dokonaliśmy kilkudziesięciu kontroli, obejmowały one takie produkty jak: tekstylia, meble, armatura sanitarna, plecaki i torby, zegary, radyjka i drobne upominki/gadżety elektroniczne, pamięci flash, odtwarzacze mp3/mp4, alarmy samochodowe, podzespoły elektroniczne, plastikowe pojemniki, zabawki dla zwierząt, akcesoria do cygar, wyroby farmaceutyczne, produkty spożywcze, drobne AGD, kamienie budowlane, materiały izolacyjne…

Dokonywaliśmy inspekcji w róznych rejonach Chin, między innymi w Shenzhen, Guangzhou, Dongguan, Foshan, Xiamen, Szanghaj, Hangzhou, Shaoxing, Ningbo, Wuxi, Jinan, Yiwu, Yangzhou, Nantong…

Jak przeprowadzamy kontrole jakości?

Bazując na naszym doświadczeniu potrafimy szybko rozpoznać daną firmę, czy są rzetelnym partnerem, czy podchodzą poważnie do zamówienia naszego klienta, jakie mają możliwości produkcyjne, jak traktują nasze uwagi i zarzuty co do jakości.

Zwracamy szczególną uwagę na sam produkt, ale także na sposób pakowania, ilości, kartony zbiorcze. Wykonujemy szczegółowe zdjęcia towarów z Chin i samej fabryki. Na koniec przygotujemy dokładny raport, wyszczególnimy wszystkie pomyłki, błędy, problemy. Co więcej opiszemy dokładnie nasze wrażenia z tej wizyty, co myślimy o tym producencie, czy warto z nim współpracować w przyszłości.

Więcej szczegółów na temat kontroli jakości w Chinach, a także przykładowe zdjęcia znajdziecie Państwo TUTAJ!

 

Kontrole jakości w Chinach