Przejdź do treści

Odprawa celna

Odprawa celna towaru z Chin

Oclenie produktów z Chin

Nasi klienci mogą również liczyć na pomoc w odprawie celnej produktów z Chin. Zajmujemy się nie tylko transportem, ale pilotujemy też odprawę celną towaru w Hamburgu, Gdyni lub innym porcie. Kompletujemy wszystkie konieczne dokumenty i wyjaśnimy jak wypełnić wszelkie formularze/deklaracje, a po odprawie organizujemy transport do siedziby firmy w Polsce.

Port w Hamburgu i odprawa ostateczna

Mamy wrażenie, że największym portem polskich importerów jest Hamburg. Dlaczego? Większość odpraw dokonywana jest na terenie Niemiec w porcie Hamburg. Pozwala to na zniwelowanie stawki podatku importowego do 0%. Jak to zrobić?

Odprawa celna towaru z Chin w Niemczech

Odprawy celnej fiskalnej dokonujemy na terenie Niemiec, co według prawa pozwala na zwolnienie z podatku, reguluje to § 5 ust. 1 pkt 3 niemieckiej ustawy o podatku od wartości dodanej. Ważne ! Nie można posiadać działaności gospodarczej na terenie Niemiec. Przy odprawie na terenie Niemiec zostaje nam do zapłaty tylko cło oraz koszty odprawy celnej i portowe.

Następnie towar jest wywożony do Polski, co pozwala na dokonanie w tym wypadku procedury wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. Dalsza procedura księgowania takiego towaru przebiega standardowo jak w przypadku nabycia wewnątrzwspólnotowego, czyli należy rozliczyć vat z zastosowaniem stawki krajowej vat na dany produkt i wystawić fakturę wewnątrzną. Powinna ona być ujęta po stronie podatku należnego jak i naliczonego. W ten sposób unikamy płacenia od razu przy odprawie podatku importowego jak to ma miejsce przy odprawie ostatecznej na terenie Polski np. port Gdynia.

Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie Państwo TUTAJ!

Szczegółowe informacje dotyczące odroczonego VATu i opis procedury uproszczonej znajduje się TUTAJ!

Oclenie towaru z Chin

Wbrew pozorom oclenie towaru sprowadzonego z Chin nie jest takie łatwe. Mamy doświadczenie w odprawach różnych towarów, możemy sprawdzić stawki cła, a co najważniejsze wiemy, jakie dokumenty są konieczne do odprawy produktów z Chin.

Organizujemy sprawną odprawę celną towaru z Chin

Wielu importerów traci czas, a także pieniądze szukając dokumentów, wyjaśniając chińskiemu dostawcy, jakich dokumentów brakuje, gdzie pojawiły się błędy. W tym samym momencie kontener czeka na zwolnienie, pojawiają się wysokie opłaty magazynowe. Nasza firma pomaga uniknąć takich sytuacji i niemiłych niespodzianek związanych z procedurą odprawy towaru z Kraju Środka.

 

Odprawa celna towaru z Chin