Przejdź do treści

Wyceny i doradztwo

Wyceny i doradztwo w imporcie z Chin

Cena towaru w Chinach a cena ostateczna

Import z Chin ma sens tylko wtedy, gdy jest opłacalny. Niestety wiele firm rozpoczynających swoją przygodę z importem nie ma świadomości pełnych kosztów związanych z tym procesem. Istnieje też ryzyko dodatkowych kosztów jak na przykład koszty demurrage i detention, za zbyt późne pobranie kontenera z portu z towarem i późny zwrot pustego kontenera na wskazany terminal. Zdarzają się też inspekcje celne, pojawiają się błędy w dokumentach, a to wszystko wpływa na opóźnienie odbioru towaru i wyższe koszty.

Polscy importerzy polegają także często na transporcie z Chin organizowanym przez chińskiego dostawcę. Niestety takie wyceny nie uwzględniają znaczących kosztów portowych, opłat lotniskowych.

Firma JCC International Trade przygotowuje dokładne wyceny: uwzględniamy cenę producenta, koszty transportu, koszty portowe / lotniskowe, odprawę celną, cło i VAT, a także transport drogowy do siedziby firmy klienta. Przygotowujemy odpowiednią dokumentację, aby uniknąć problemów w trakcie odprawy celnej.

Doradzamy w imporcie z Chin

Nasze wieloletnie doświadczenie w imporcie z Chin (od 2004 roku) pozwala nam doradzać naszym klientom w kwestiach dotyczących importu i transportu. Wiemy, w jakich rejonach szukać określonych towarów. Możemy zasugerować, czy ładunki z różnych miast łączyć razem, czy wysłać je osobno. Sugerujemy, aby dopasować zamawiane ilości do wielkości kontenerów. W niektórych przypadkach po prostu odradzamy importu (dotyczy to małych ilości, produktów niebezpiecznych, surowców, gdzie istnieje duże ryzyko oszustwa). Nasi stali klienci mogą liczyć na naszą pomoc i doradztwo w wyszukiwaniu nowych produktów, towarów w Chinach. Możemy porównać kilku oferentów, wybrać najkorzystniejsze oferty i ostrzec przed wszelkimi podejrzanymi dostawcami z Chin. Niestety coraz częściej polskie firmy prowadzą negocjacje z fikcyjnymi firmami w Chinach. W oparciu o stronę internetową i atrakcyjną cenę są gotowe przelać tysiące dolarów do Kraju Środka. Naszą rolą jest ograniczenie ryzyka w imporcie z Chin i kompleksowa pomoc na każdym etapie importu.

 

Import z Chin - doradztwo i wyceny