Przejdź do treści

O nas – firma JCC International Trade

O firmie JCC Int. Trade - import z Chin

Nasza historia

Firma JCC International Trade istnieje od 2004 roku (w latach 2004-2010 firma JCC International Trade Ewa Magierowska). Od początku zajmujemy się szeroko pojętym doradztwem w handlu z Chinami. Możemy dumnie stwierdzić, że jesteśmy jedną z trzech firm, które w tamtym okresie przecierały szlaki handlowe pomiędzy Polską i Chinami. Zajmowaliśmy się nietypowymi tematami takimi jak np. import jelit baranich i wieprzowych, import suplementów diety, akumulatorów Ni-Mh czy kabin lakierniczych dla przemysłu motoryzacyjnego. Pomagaliśmy także w imporcie bardziej powszechnych produktów: przewody audio-video, plecaki i torby, narzędzia skrawające, meble fryzjerskie, krzesła czy części samochodowe. Obecnie łatwiej jest wymienić produkty, którymi się nie zajmowaliśmy, bo nasza pomoc w imporcie z Chin dotyczyła wielu branż i towarów.

Kompleksowa obsługa w imporcie z Chin

Zajmujemy się kompleksową obsługą importu z Chin. Pomagamy wyszukać i wybrać wiarygodnego dostawcę z Chin. Wyceniamy towary z Chin, uwzględniając realne koszty transportu, cło, podatki. Doradzamy, jak najlepiej wysłać dany towar, czy można go połączyć z innymi towarami, od innych producentów. Mamy duże rozeznanie rynku chińskiego, wiemy w jakich prowincjach szukać określonych produktów. Możemy łatwo rozpoznać podejrzanego dostawcę z Chin. Dzięki nam kilka polskich firm uniknęło oszustwa. Zajmujemy się organizacją transportu morskiego, lotniczego i kolejowego. Pilotujemy zamówienia naszych klientów na bieżąco od rozpoczęcia produkcji po transport, odprawę celną. Nasze usługi to także audyty chińskich firm, weryfikacja wiarygodności i dokumentów. Realizujemy stale kontrole jakości dla naszych klientów. Zdarza się, że nawet po wielu latach współpracy z danym producentem w Chinach istnieje ryzyko błędu lub uszkodzenia towaru. Jesteśmy firmą międzynarodową i realizowaliśmy transporty z Chin nie tylko do Polski, ale także do Francji, Grecji, Szwecji, Norwegii, Anglii i Australii.

 

Nasze wartości

Nasza nazwa, skrót JCC oznacza J – jakość, C – cenę i C – czas. Podstawową wartością jest jakość, przede wszystkim jakość naszych usług. Jeśli podejmujemy się kompleksowej obsługi import z Chin dla naszego klienta traktujemy to priorytetowo. Zależy nam też na jakości produktów, dlatego unikamy podejrzanie niskich cen, wyjątkowo „atrakcyjnych” ofert, tanich produktów z bezpośrednim transportem do Polski. Selekcjonujemy oferty od chińskich dostawców, odradzamy współpracę z podejrzanymi podmiotami. Zamówionym towarem zajmujemy się od A do Z, pomagamy także w ustaleniach dotyczących gwarancji, wymiany, wysyłki części zamiennych itp.

Cena – decyduje o opłacalności importu. Znamy sytuacje, kiedy import okazał się być mało opłacalny lub ktoś po prostu źle skalkulował koszty całego importu. Nie uwzględnił kosztów dodatkowych, inspekcji celnej, kosztów lokalnych EXW w Chinach itp. My unikamy takich niedomówień, niespodzianek. Staramy się przygotować rzetelne kalkulacje ceny towaru z Chin. Nie wierzymy w poradniki, które twierdzą, że na imporcie z Chin zarabia się 10-krotnie. Te czasy już dawno minęły. Patrzymy realnie na ceny produktów w Chinach. Wiemy też, że każdy produkt lepszej jakości posiadający wiarygodną deklarację CE będzie miał po prostu wyższą cenę.

Czas –  odgrywa bardzo ważną rolę w imporcie z Chin. Mamy do czynienia z klientami, którzy produkują coś z chińskich surowców, materiałów i podzespołów. Są firmy, które realizują określone projekty i muszą przestrzegać terminów. Otrzymujemy też zlecenia z agencji reklamowych, które uczestniczą w konkretnych kampaniach, produkty promocyjne muszą być dostarczone w odpowiednich terminach. Zdarza się jednak tak, że klienci mówią nam wprost – szukamy taniego transportu z Chin, nie musi to być szybki transport. Staramy się dostosować do wymagań naszych klientów.

Nasze wartości - JCC Int. Trade