Przejdź do treści

Istota importu z Chin

Na czym polega import z Chin?
Import z Chin polega na zakupie towarów w Kraju Środka i sprowadzeniu ich do Polski, na teren Unii Europejskiej. Pozornie jest to łatwy i powszechny proceder, ale wszystko zależy od podejścia chińskiego dostawcy, jakości produktów, przygotowanych dokumentów i sposobu zorganizowania transportu.

Import z Chin – jak znaleźć wiarygodnego dostawcę
Odnalezienie dostawcy w Chinach nie jest trudne, głównym problemem są negocjacje, ustalenia, dopilnowanie jakości i bezpieczny transfer pieniędzy. Zwykle producenci w Chinach oczekują 30% depozytu przed rozpoczęciem produkcji, a całość powinna być przelana przed wysyłką towaru. Pojawia się pytanie, czy możemy ufać zupełnie obcej osobie, gdzieś na drugim krańcu świata? Czy na podstawie kilku emaili, telefonów można tak po prostu wysłać kilka tysięcy dolarów? Rozwiązaniem takiego dylematu jest nasza pomoc. Firma JCC Int. Trade może zweryfikować dostawcę, odwiedzić go osobiście i zminimalizować ryzyko importu.

Są też inne formy płatności, jak akredytywa, czy płatność opóźniona o czas transportu. Nadal pojawia się pytanie o jakość towaru i sposób transportu.